Fiesta élő show – Debrecen Víztorony, 2026.06.19.

A Fiesta az ezredforduló környékén robbant be a hazai zenei életbe, levéve az akkoriban trendi latin pop trendeket. Üde színfolt voltak a popzene egén abban az időkben. A keményzenei közeg akkoriban sokat csipkelődött Csordás Tibi Junkieses múltján. Ugyanakkor biztos nem én voltam a egyetlen rockersrác, akinek egyfajta guilty pleasure volt a zenekar. Hosszú kihagyás után a közelmúltban újjáalakultak, és élő show-val koncerteznek országszerte. A Nagyerdei Víztoronyba is ennek keretében jutottak el, és SPOILER, de nagyon megérte őket megnézni. Lássuk, hogy miért?

Fotó: a telefonom. Profi fotók hamarosan a Nagyerdei Víztorony oldalán.

A Fiesta által képviselt latin pop mindig is jól illeszkedett a nyár hangulatához, gyakorlatilag tökéletes aláfestő zenét jelentett egy-egy nyári partyhoz, bulihoz. A zenekar tavaly tért vissza a színpadra, amihez az alakulásuk 25. évfordulója jelentette az apropót. Ugyanakkor azt is érdemes megjegyezni, hogy az elmúlt bő évtizedben semmilyen aktivitást nem mutattak – így a comeback hordozott magában némi kockázatot. Nem lesz-e ez ciki módon retro, nem koptak-e meg a tagok zeneileg, hangilag, energetikailag?

Nos, a koncertet nézve egészen nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem.

Az eredeti felállást képviselő duó, Csordás Tibor és Knapik Tamás egy impozáns létszámú zenekarral egészült ki: a dob, konga, ritmusgitár, basszusgitár, billentyű mind élőben szólalnak meg… és mindemellett tánccsoport is a produkció részét képezi. A koncerteket úgy hirdetik, hogy Fiesta Élő Koncertshow – és ez abszolút jól le is írja azt, ami történik egy ilyen eseményen. Ez a szószoros értelemben egy show, zenei és vizuális értelemben is egyaránt.

A csapat a reunion kapcsán kiadott egy 15 számos Best of kiadványt, és egy új dalt Szép nyári este címen – gyakorlatilag az élő koncerteken is ez a tracklist jelenti a műsor gerincét.

A színpadra álló csapat abszolút profin szólaltatta meg a dalokat, amelyek ilyen időtávlatban is működnek, és elérték azt a kort, hogy a kicsit cikinek ható retróból átavanzsáltak az abszolút menő retróba. Mindehhez Csordás Tibinek se a hangja, se a kisugárzása nem kopott még meg.

A produkció tehát abszolút a helyén van, egy remek nyári péntek esti élmény. De ezen túlmenően: a döntő többségben diszkós haknikon és fél playback fellépéseken szocializálódott zenekar nem csak újjá alakult, hanem a nagyzenekaros „kiterjesztéssel” szintet is lépett. Az új dal és a produkció energikussága pedig mutatja, hogy nem csak a saját és a közönség szép emlékeire apellálnak, hanem egy valódi, közös alkotáson alapuló, működő produkciót szállítanak le.

Remek élmény, aki tudja, kapja el őket a nyár folyamán valamelyik turnéállomáson.

Ez is érdekelhet

Kövess minket!

2,844RajongókTetszik
1,731KövetőKövetés
44KövetőKövetés
64KövetőKövetés
1,348FeliratkozóFeliratkozás