
Nagyjából 20-25 éve annak, hogy a nemzetközi trendekkel együtt lett a ska műfajnak itthon egy felfutása. Ti hogy látjátok itthon a műfaj helyzetét jelenleg ?
Akkoriban valóban rengeteg zenekar indult, és a PASO is biztosan sok új banda születését inspirálta. Az elmúlt években elég nagy a pangás: kevés a koncert, kevés a zenekar, kevés a lehetőség. Remélem, azért még lesz újabb hulláma valamikor. De talán máshol sem pörög annyira a műfaj. Ettől még szeretjük, hogy épp nem divatos.
Május 27.-én a Kobuciban 3 ska banda lép fel egy tematikus estén. Ti általában is szerveztek ilyeneket. Ez kultúrmisszió nálatok?
Abszolút. Minden évben tavasszal és télen a Gödörben, nyáron pedig a Kobuciban szervezünk 3 zenekaros bulikat. Fontos szempont az is, hogy az ország legkülönbözőbb pontjairól érkezzenek zenekarok, most ugye május 27-én a Kabinettel Miskolc, a Skafunderzzel Debrecen képviselteti magát, de Szombathelytől Tatabányán át Kiskunfélegyházáig rengeteg városból jöttek már bandák a meghívásunkra. Remélhetőleg ezek a minifesztiválokat további közös bulikat generálnak majd az ország legkülönbözőbb pontjain.
Hogyan vannak „összeválogatva” a zenekarok egy ilyen estre ? Mi a vezérfonal?
Hogyan veszi a pesti közönség ezeket a bulikat? Kikből állnak a koncertlátogatók?
Szerencsére a megalakulásunk óta, ami már 14 éve volt, stabil saját közönségünk alakult ki. Mivel ismert dalokat játszunk skában, ezért nemcsak a ska és a reggae fanatikusok járnak a koncertjeinkre, hanem azok is, akik szeretik az eredeti dalokat, mondhatjuk csúnya szóval úgy is, hogy retro-rajongók.