Új rózsák, öregiskolás rock and roll – The New Roses: Attracted To Danger kritika

Mi jut eszedbe először Németországról? Autógyárak, jódli, sörfesztivál ,és fegyelmezett kocka mentalitás? Akármelyik is ezek közül, tuti, hogy nem a Sunset Strip legszebb éveit idéző glam rock muzsika az első asszociációd. Pedig, ha megismered a The New Roses zenéjét, lehet máshogy gondolsz majd a jó öreg germánokra… Új lemezük az Attracted To Danger még friss és meleg, és az egész cucc erősen emlékeztet a Poison, Faster Pussycat vagy a Mötley Crüe csúcsidőszakára. 

10 dal, 39 perc, egyből behúzós rock and roll. Nincs üresjárat, a rockzenét kedvelő embert egyszerűen az első rifftől az utolsó refrénig megfogja az egész anyag. Láb a gázpedálon, haj lobog (már akinek még maradt), és irány a szabadság. A lemezen szereplő Four Wheels című dal egész konkrétan ezt az érzést fogalmazza meg, de a többi tétel is abszolút beleillik ebbe a feelingbe.

Nem véletlen, hogy ezek a srácok már a megalakulásuk után nem sokkal a KISS, a ZZ Top és a Black Stone Cherry társaságában koptatták a világot jelentő deszkákat. Abszolút hallatszik és érződik, hogy ők ezeken a zenekaroknak a muzsikáján nőttek fel, és minden rock and roll manírt zsigeri szinten sajátítottak el, legyen szó energikus tételről, vagy lírikusabb darabról -mint például a skóciai The Amorettes frontasszonyával, Gill Montgomeryvel készült szerelmes ballada, a Hold Me Up.

A műfaj egyik klasszikus nótája a Rockin’ ina  Free World, amit már a Bon Jovi, a Pearl Jam és megannyi előadó feldolgozott. A The New Roses is hozzányúlt a dalhoz, egyfajta tiszteletadásként, és rá is került a lemezre, ami igazából erősíti az autentikusság érzését.

Nyugodtan kezelhetjük tényként, hogy a Napalm Records igazi kincset talált a német csapat leszerződtetésekor.

Műfaján belül a produkció abszolút és minden aspektusban magas lécet ugrik át, a hangszerelés  részletgazdag, így minden dalban megvan a helye az elektromos-és/vagy akusztikus gitároknak, a doboknak de sokszor a billentyűs hangszereknek is jut hely. Klasszikus, kellőképp vastag sound, ahogy az egy ilyen stílusú zenekarnál illik.

A lemez fénypontjai közé tartoznak azok a dalok, amelyek különösen erős refrénekkel rendelkeznek (szinte mind ilyen, de a címadó nóta és a Spirit of a Rebel egyből dallamtapadást okoznak), és könnyen megmaradnak az ember fejében már első hallgatásra. Végighallgatva az embernek ingere van arra, hogy benyomja a repeat gombot.

Összességében a „Attracted to Danger” nemcsak a New Roses rajongóinak, hanem a klasszikus/glam/hard rock kedvelőinek is ajánlott. Persze, nem 1984 van, de még csak nem is 1992, így ennek a fajta muzsikának limitált a felvevő piaca: aki viszont szereti a műfajt, az tutira imádni fogja. Ha pedig a srácokat korábban hozza a gólya, és kicsit nyugatabbra dobja le őket, lehet ma azt se tudnánk, hogy ki az a Nikki Sixx, vagy Richie Sambora, mert ők ültek volna anno hajmetál trónon.

Az album jól összeszedi a zenekar eddigi tapasztalatait (igen, a korábbi anyagaikkal is érdemes megismerkedni), fejlődését, és sajátosságait, de mindeközben egy új, izgalmas irányt mutatnak be a dalszerzés terén: a csapat eddig is remek dalokat alkotott, de itt valami teljesen más szint jelent meg a korábbiakhoz képest -néha tényleg elég négy akkord, egy jó dallam és egy tökös gitárszóló a boldogsághoz.

Ez kérdés nélkül 10/10, nekem konkrétan az év egyik lemeze, remélem nektek is az lesz.

Ez is érdekelhet

Kövess minket!

2,844RajongókTetszik
1,731KövetőKövetés
44KövetőKövetés
64KövetőKövetés
1,348FeliratkozóFeliratkozás